KDB Blog

6 lipca 2021

Czy można przekonać Polaków do ubezpieczenia swojego życia?

Czy można przekonać Polaków do ubezpieczenia swojego życia?
A może pytanie powinno brzmieć: Jak przekonać Polaków do ubezpieczenia swojego życia? 
 
Jest kilka powodów, które wciąż stoją temu na przeszkodzie. 
Lata praktyki udowodniły nam, że najważniejsze z nich to:
 • wciąż niski poziom edukacji 
 • słaba wiedza o indywidualnych potrzebach osoby chcącej się ubezpieczyć
 • nieuświadomiona potrzeba ubezpieczenia swojego życia 
 • brak świadomości, że w trudnych sytuacjach jest to realna pomoc dla najbliższych (uposażonych). 
 
Świadomość dotycząca ubezpieczeń na życie jest nadal niska i choć co dziesiąty Polak ma polisę, często nie wie do końca, jaką ochronę ona spełnia. 
 
Gdybyśmy chcieli jeszcze bardziej zagłębić się w analizie, kolejnym pytaniem, które warto sobie postawić jest - jaki % z wykupionych polis, to wymuszony zakup przez bank i stanowią one zabezpieczenie kredytu? 
 
Co wywołuje niechęć do zakupu polisy na życie? 
 
 • Dla niektórych będzie to konieczność spotkania lub rozmowy z agentem. Część z nas ma w sobie obawę przed zadawaniem “głupiego”, “błahego” pytania. No bo co sobie o mnie pomyśli taki agent, gdy zadam tak “oczywiste” pytanie. 
 
Uwierz nam - agent pomyśli, że ma przed sobą osobę, która chce rozwiać wszystkie wątpliwości. Wszak nie od parady jest powiedzenie - Kto pyta, nie błądzi. 
 
 • Stopień skomplikowania produktu - umowa mało przyjazna do czytania, niezrozumiałe definicje, zapisy i warunki. 
 • Brak wiedzy, na co należy zwrócić szczególną uwagę. 
 • Obawa, że ktoś będzie chciał nam wcisnąć polisę na siłę, a gdy odmówimy, będzie do nas wydzwaniał przy każdej nadarzającej się okazji.
 • Niechęć do dzielenia się informacjami o sobie i swoim życiu.
 • Strach przed trudnymi pytaniami.
 • Obawa, że nie będzie mnie stać na opłacanie składek. 
 
Nie ułatwia tego fakt, że ryzyko braku polisy na życie często jest nieuświadomione. Odsuwamy od siebie myśl, że coś złego mogłoby nam się przydarzyć. A życie lubi zaskakiwać.  
 
W momencie wypadku lub innej tragedii jest już za późno. Ubezpieczenie nie działa wstecz. Należy jeszcze pamiętać o występujących KARENCJACH!
  
Żyjemy chwilą obecną, skupiając się na bieżących sprawach, rozwiązując problemy, które nas spotkały. Nasze plany sięgają najwyżej do końca miesiąca i nie uwzględniają “czarnego” scenariusza. 
 
Żyjemy w myśl zasady - bo co może mi się przydarzyć? 
Kłopoty ze zdrowiem - to nie u mnie; śmierć - jeszcze mam wiele lat przed sobą.  
 
Dlaczego tak myślimy? 
 
Statystyki są tego najlepszym dowodem.
 
Można do tego dodać - powód zakupu polisy na życie. Szacuje się, że tylko połowa osób posiadających polisy na życie, kupiła je z myślą zabezpieczenia najbliższych. 
 
 
Wracając do uświadomienia sobie swoich potrzeb, należy podkreślić, jak ważną rolę odgrywa w tym agent.
 
Podczas rozmowy z klientem zawsze zadajemy szczegółowe pytania, które w tym pomagają. Odpowiadamy na pytania i rozwiewamy wątpliwości. 
 
Stawiamy na komunikację.
Stawiamy na edukację. 
Stawiamy na wsparcie. 
 
Zapraszamy do przeczytania innego tekstu na naszym blogu, w którym piszemy, na co warto zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia na życie -  
 
 
Mamy świadomość, że wielu rzeczy nie da się przewidzieć, jednak należy podjąć próbę realnego oszacowania wydatków i potrzeb.
 
Znasz swoje potrzeby, o które polisa ma zadbać i je zabezpieczyć to czas na dopasowanie produktu, który będzie  je spełniał.
 
To Twoje indywidualne potrzeby przy podejmowaniu decyzji są najważniejsze, a nie wysokość składki. 
Pamiętaj, że jeżeli jeszcze tego nie robisz, to warto zacząć kontrolować swoje wydatki. Możesz być mile zaskoczony, odcinając zbędne wydatki, że opłata składki mieści się w Twoim budżecie. 
 
Stale powtarzamy - poświęć dodatkowy czas na analizę ogólnych warunków, zapisów dotyczących zakresu umowy i wyłączeń. 
Dlaczego wyłączeń? Bo rolą polisy jest pomóc w bardzo trudnych sytuacjach, ale nie we wszystkich. 
 
Pamiętaj!
 
Warto kupić ubezpieczenie na życie, żeby zabezpieczyć najbliższych na wypadek śmierci lub choroby. 
 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Wypełnij poniższy formularz, aby niezobowiązująco porozmawiać o tym, jak się zabezpieczyć finansowo przed zdarzeniami losowymi wybierając zakres ubezpieczenia adekwatny do Twoich potrzeb.

Imię
Adres e-mail
Telefon
Dodaj komentarz
Zgodnie z art. 13 i 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO Dz. Urz. UE L119/1) informujemy, że Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest KDB Sp. z o. o. ul. Rzemieślnicza 1 30 – 363 Kraków. Szczegółowa klauzula informacyjna znajduje się na stronie internetowej Administratora: https://kdbpomoc.pl/s/polityka-prywatnosci.