KDB Blog

2 kwietnia 2020

Nasz największy skarb - bezpieczeństwo

Kategorie: Życie i zdrowie
Nasz największy skarb - bezpieczeństwo
W obecnych czasach coraz bardziej jest dla mnie oczywiste, że muszę zadbać o siebie i swoich najbliższych. Dlaczego? Jak zrobić to skutecznie? Czy jest taka możliwość? Gdzie jej szukać? To tylko niektóre z pytań zaprzątających moje myśli każdego dnia. Wciąż napływające zewsząd wiadomości dotyczące pandemii koronawirusa i zbiorów jakie za sobą niesie, nie napawa do większego optymizmu. Poszukiwania najlepszego rozwiązania w internecie dały mi jednoznaczną odpowiedź - Ubezpieczenie na życie
 
Czym jest Ubezpieczenie na życie?
 
Jest ono jedną z form zabezpieczenia finansowego dla nas i naszych najbliższych.  W przypadku choroby, wypadku lub śmierci ubezpieczonego, osoby uposażone, tj. osoby, którym należna jest kwota świadczenia za zdarzenie zawarte w polisie, otrzymają świadczenie określone w wykupionym ubezpieczeniu. Dlatego, bardzo ważnym aspektem przy zawieraniu ubezpieczenia jest dobre zrozumienie jego zakresu. 
 
Dlaczego warto zadbać o siebie i swoich najbliższych?
 
Wyobraź sobie taką sytuację, która może dosięgnąć każdego z nas. 
Masz 4 osobową rodzinę. Dwoje dorosłych oraz dwójka dzieci w wieku szkolnym. Nie zapominajmy jeszcze o ukochanym pupilku, który jest ulubieńcem całej rodziny. Wasze miesięczne zarobki wynoszą przykładowo 6 500 zł. Cieszycie się z przytulnego mieszkania, które obciążone jest hipoteką. Dlatego dzielicie się swoim wynagrodzeniem z bankiem, co miesiąc płacąc wysoką ratę kredytu hipotecznego. Dodatkowo spłacacie niższe raty za sprzęt AGD lub wakacje. Do tego dochodzą inne zobowiązania miesięczne. 
Twój mąż wybrał się w odwiedziny do rodziców. Jechał zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Niestety, w wyniku błędu innego kierowcy dochodzi do poważnego wypadku. Po kilku godzinach na intensywnej terapii, twój mąż umiera. Zostajesz sama z dwójką dzieci oraz licznymi kredytami do spłacenia. Jednak dzięki decyzji, którą wspólnie podjęliście kilka miesięcy wcześniej, otrzymujesz świadczenie z polisy na życie. Otrzymana suma pozwala na dostosowanie się do nowej sytuacji, przegrupowania dostępnych środków i spokojnego patrzenia w przyszłość. 
       
W jakich sytuacjach chroni nas ubezpieczenie?
 
Wszystko zależy od zakresu na jaki się zdecydujesz. Poniżej przedstawiam 4 możliwe sytuacje: 
 
  • zapewnienie stabilności finansowej najbliższym 
Weźmy przykład Olgi i Tomka. Po nieszczęśliwym wypadku, Pani Olga oprócz ogromnego bólu po stracie partnera, musiała stawić czoło nowej sytuacji. Drastycznie obniżyła się wysokość pieniędzy, z których miała utrzymać rodzinę. Wysokość kredytów nie uległa w tej sytuacji zmianie. Dzięki wcześniej podjętej decyzji Pani Olga otrzymała pełne świadczenie od Ubezpieczyciela. Na jej konto wpłynęło 170 000 zł. stanowiące sumę na którą się ubezpieczyli. Te środki pomogą zapewnić jej utrzymanie rodziny na podobnym poziomie przez najbliższe 4 - 5 lat. Ten czas jest wystarczający aby dostosować się do nowej sytuacji.
 
  • może stanowić zabezpieczenie zobowiązań finansowych 
Twoja sytuacja wygląda następująco - zaciągnąłeś wysoki kredyt hipoteczny. Zabezpieczeniem twojego kredytu są hipoteka oraz cesja z ubezpieczenia nieruchomości. Niektóre z banków przyjmują dodatkowe zabezpieczenie, jakim jest cesja z ubezpieczenia na życie. Jest to super opcja stanowiąca dla ciebie dodatkową ochronę. To poduszka finansowa, gdy w rodzinie dojdzie do trwałego inwalidztwa lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ważnym punktem, na który musisz zwrócić uwagę, przy zawieraniu ubezpieczenia, jest fakt, czy można z niej zrobić cesję na bank. 
 
  • świadczenie, które może okazać się niezbędne w leczeniu lub rehabilitacji ubezpieczonego 
Uległeś wypadkowi, po którym nastąpiła hospitalizacja i w następstwie długa rehabilitacja. Do czasu wypadku prowadziłeś nieźle prosperującą firmę jednoosobową. Teraz przed tobą długi czas bez środków. Jesteś na zwolnieniu lekarskim. Fakt, po jakimś czasie doczekasz się niewielkiego zasiłku z ZUS-u. Ale czy jesteś za to w stanie utrzymać rodzinę? Raczej nie. Na szczęście w zakresie twojej polisy na życie masz opcję na takie sytuacje. Otrzymasz świadczenie, które pozwoli na pokrycie niezbędnych kosztów. 
Warunek! Dokładnie sprawdź w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, w jakich sytuacjach ubezpieczony otrzyma świadczenie.
 
  • może zapewnić dzieciom dobry start w przyszłość 
Rodzicu, pamiętaj! sprawdź zakres swojej polisy na życie. W przypadku śmierci rodzica, racjonalne gospodarowanie środkami otrzymanymi z ubezpieczenia, może przyczynić się do zapewnienia dobrego startu w przyszłość dla dzieci. Oprócz renty, która zazwyczaj jest przyznawana dzieciom, środki z ubezpieczenia stanowią ogromną pomoc dla rodziny.
 
Jaka jest wysokość składki?
 
Oczywiście wszystko zależy od zakresu na jaki się zdecydujesz. 
Kiedy myślisz o zawarciu indywidualnego ubezpieczenia na życie, którego zakres będzie zgodny z twoimi oczekiwaniami, składka będzie wysoka. 
  
Przystępując do grupowego Ubezpieczenia na życie, za stosunkowo niską składkę płaconą miesięcznie, możesz mieć ochronę z wysoką sumą ubezpieczenia. Do tego będziesz miał możliwość wyboru zakresu, który w danej sytuacji będzie dopasowany do twojej sytuacji.

Polisa ubezpieczeniowa na życie – czy na pewno warto?

Wyżej opisane powody świadczą o tym, iż polisa ubezpieczeniowa na życie to produkt, który warto wykupić. Jaka przyszłość czeka ciebie i twoich najbliższych? To wielka niewiadoma. Dlatego warto pomyśleć już dziś o zabezpieczeniu siebie i swoich najbliższych. Zawarcie polisy świadczy w dużym stopniu o dojrzałości i dobrym zaplanowaniu przyszłości. Świadczenie, które wypłacone zostanie najbliższym w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, przyczyni się do utrzymania płynności finansowej rodziny. Pozwoli na przeżycie żałoby oraz zebranie myśli i stworzenie planu co do dalszej przyszłości. 
 
 
Wykupując ubezpieczenie na życie zapewniasz bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym. 
 
Podjęłaś/podjąłeś już decyzję o zakupie ubezpieczenia na życie, to wypełnij poniższy formularz, aby niezobowiązująco porozmawiać o tym, jak się zabezpieczyć finansowo przed zdarzeniami losowymi wybierając zakres ubezpieczenia adekwatny do Twoich potrzeb.

Imię
Adres e-mail
Telefon
Dodaj komentarz
Zgodnie z art. 13 i 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO Dz. Urz. UE L119/1) informujemy, że Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest KDB Sp. z o. o. ul. Rzemieślnicza 1 30 – 363 Kraków. Szczegółowa klauzula informacyjna znajduje się na stronie internetowej Administratora: https://kdbpomoc.pl/s/polityka-prywatnosci.