KDB Blog

5 czerwca 2020

Rodzina gotowa, START!

Kategorie: Życie i zdrowie , Sport , Rodzina
Rodzina gotowa, START!
Za oknem coraz ładniejsza pogoda. W powietrzu czujemy już lato. Kolejne obostrzenia, zakazy, nakazy i zalecenia odchodzą w zapomnienie. Możemy korzystać z parku, robić wycieczki do lasu a niedługo zostaną otwarte baseny. Maseczki nie będą już nam przeszkadzać na świeżym powietrzu. 
 
Promujemy zdrowy styl życia i rodzinę. Często zadajemy sobie pytanie - Jak połączyć rodzinę i sport?
 
Przedstawiamy Wam 7 pomysłów na dyscypliny sportowe, które mogą być uprawiane rodzinnie. Poprzez zabawę i razem spędzony czas, umacniamy więzi rodzinne.
 
Rodzicu pamiętaj, że nie o bicie rekordów tu chodzi a o jakość  wspólnie spędzanego czasu :)   
 
A zatem - rodzina na metę, gotowa, start!
 
  1. Wspólne spacery, wędrówki - sport nie musi kojarzyć nam się z wysiłkiem, wyrzeczeniami. Promujmy i dbajmy o zdrowie, aktywność fizyczną, wspólne spędzanie czasu, ładowanie akumulatorów i nasycanie oczu wszystkimi kolorami jakie ma przyroda. Spacery po parku, wędrówki leśnymi dróżkami … nie ma tu ograniczeń wiekowych. Gdy chcemy pokazać dziecku uroki tej aktywności, postarajmy się o wybór niezwykłych tras, które są urozmaicone. To forma pokazywania świata wokół nas. Może dzięki temu obudzisz w swoim dziecku zainteresowania podróżowaniem i otwartością na inne kultury. Pamiętajmy przy tym, jak dużo w tym temacie do zaoferowania ma Polska.  
  2. Rodzinne bieganie - po pierwsze wpływa na poprawę kondycji. Faktem jest, że każda dyscyplina, którą możesz uprawiać rodzinnie, przyczynia się do umacniania relacji i komunikacji. Kiedy rozpoczynasz biegać z dzieckiem, pamiętaj, że nie chodzi o podbijanie nowych rekordów ale o wspólnie spędzony czas i dzielenie się swoją pasją. Co jest nam potrzebne na początek? - wygodne, sportowe buty, luźne ubranie, no i czas przeznaczony dla rodziny :) 
  3. Jazda na rowerze - to te wspólnie przejechane kilometry. I pomyśleć, że na początek wystarczy zakupić fotelik rowerowy i pokazać dziecku uroki tej aktywności. Z wiekiem, dziecko dorasta i powoli samodzielnie zaczyna jazdę na rowerze. To zabawa i relaks. Pokaż dziecku jak czerpać radość ze wspólnej jazdy, to również promowanie zdrowego stylu życia.    
  4. Jazda na rolkach - nie każdy rodzic zdecyduje się na tą dyscyplinę ;) Jednak nie mogło jej zabraknąć na naszej liście. Rolki mniej obciążają stawy niż bieganie. I jaką można z tego mieć frajdę, nie wsponimając już o dotlenieniu całego organizmu. Zabawa jest przy tym przednia. Rodzicu i co może być dla ciebie ważne - spalasz więcej kalorii, utrzymujesz formę, równowagę i sprawność fizyczną.
  5. Badminton - to kolejna dyscyplina, niosąca za sobą świetną zabawę na powietrzu:) Potrzebujesz tylko rakietek, lotki i dobrego humoru. Sport ten zwiększa wytrzymałość organizmu i spostrzegawczość.
  6. Pływanie - sport ogólnorozwojowy. Poprawia kondycję, nie obciążając przy tym  stawów. W każdym wieku sprawia przyjemność. Pozwala na integrację, rodzinną zabawę. Można pływać, grać w piłkę, bawić się berka. A dla rodziców może przynieść dodatkowo  odprężenie i relaks.
  7. Gra w szachy - zadbamy tu o rozwój umysłowy a nie fizyczny. Poprzez zabawę na początkowym etapie, grając w szachy, pokazujemy dziecku jak podejmować decyzję, nauczyć się przewidywać ruch przeciwnika, myśleć strategicznie. 
 
To tylko niektóre z dyscyplin nadających się dla całych rodzin. Twoja wyobraźnia może podpowiedzieć jeszcze dużo rozwiązań. Pamiętaj, dziecko uczy się poprzez naśladowanie. Przy wyborze jaką formę aktywności będziecie uprawiać, weź również pod uwagę propozycję swojego dziecka :) Zobaczysz ile frajdy przyniesie Wam wspólne i aktywne spędzanie czasu. 
No i Rodzicu koniecznie pamiętaj o ubezpieczeniu ;) Bo lepiej uprawiając sport, czy  wybierając się na wycieczkę, być zabezpieczonym przed niechcianą niespodzianką.
 
Wykup ubezpieczenie na życie i zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym. 
 
Podjęłaś/podjąłeś już decyzję o zakupie ubezpieczenia na życie, to wypełnij poniższy formularz, aby niezobowiązująco porozmawiać o tym, jak się zabezpieczyć finansowo przed zdarzeniami losowymi wybierając zakres ubezpieczenia adekwatny do Twoich potrzeb.

Imię
Adres e-mail
Telefon
Dodaj komentarz
Zgodnie z art. 13 i 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO Dz. Urz. UE L119/1) informujemy, że Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest KDB Sp. z o. o. ul. Rzemieślnicza 1 30 – 363 Kraków. Szczegółowa klauzula informacyjna znajduje się na stronie internetowej Administratora: https://kdbpomoc.pl/s/polityka-prywatnosci.