KDB Blog

4 sierpnia 2021

Ubezpieczenie na życie - fakty i mity

Kategorie: Życie i zdrowie
Ubezpieczenie na życie - fakty i mity
Jak to w życiu bywa, tak i w tematyce ubezpieczeń na życie można napotkać wiele mitów. Niektóre z nich utrudniają nam podjęcie decyzji o zakupie polisy. 
 
Czas zatem, aby rozprawić się z najpopularniejszymi z nich. 
 
       1. MIT: Nie pracuję, zatem nie potrzebuję ubezpieczenia na życie 
 
FAKT: Czy na pewno? Nie pracujesz, czyli nie jesteś ubezpieczony przez pracodawcę, a tym samym nie posiadasz wystarczającej ochrony. Jesteśmy zdania, że tym bardziej powinieneś/powinnaś o to zadbać. Pamiętaj, że gdyby coś złego przytrafiło  się Tobie, to Twoi bliscy będą zabezpieczeni. Nie zapominaj, że możesz być narażony/a także, gdy zajmujesz się domem i/lub dziećmi.
 
       2. MIT: Od wielu lat mam polisę i nic złego mi się nie przytrafiło, może to znak, że jej nie potrzebuję
 
FAKT: Nie znamy swojego losu i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy i kiedy przytrafi nam się jakiś wypadek. Musisz pamiętać, że polisa na życie ma na celu stanowić oparcie dla Ciebie i Twoich najbliższych w przypadku niepożądanego zdarzenia, na skutek którego można uzyskać odszkodowanie.
 
       3. MIT: Im droższa polisa, tym lepsza 
 
FAKT: Decydując o wysokości sumy ubezpieczeniowej musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Sugerowanie się wyłącznie ceną za ubezpieczenie, to poważny błąd. Oceń swoje potrzeby, a dopiero później zdecyduj o wyborze polisy pod kątem swoich finansowych możliwości. Pamiętaj przy tym, żeby dokładnie zapoznać się z warunkami zawieranej polisy. 
 
       4. MIT: Spora ilość osób uważa, że ubezpieczenie na życie chroni wyłącznie bliskich w przypadku śmierci ubezpieczonego
 
FAKT:  Nic bardziej mylnego. Wykupiona polisa może obejmować swoją ochroną nie tylko bliskich po śmierci ubezpieczonego, ale i jego samego, gdy poważnie zachoruje, przebywa długo w szpitalu, kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku nie będzie mógł pracować lub gdy polisa obejmuje także odszkodowanie w przypadku śmierci członka rodziny – np. małżonka lub dziecka.  
 
       5. MIT: Mogę mieć TYLKO jedną polisę na życie 
 
FAKT:  To już przeszłość. Teraz możesz mieć dowolną liczbę umów ubezpieczenia na życie, które mogą różnić się pomiędzy sobą np. towarzystwem, w którym polisa jest wykupiona, zakresem wybranego wariantu czy sumy ubezpieczenia. 
 
       6. MIT: Na ubezpieczeniach na życie zarabiają agenci i firmy ubezpieczeniowe, a nie ubezpieczeni.
 
FAKT:  Prawdą jest, że agent otrzymuje za swoją pracę prowizję za sprzedaną polisę. Pamiętaj jednak, że Ty zyskujesz znacznie więcej - spokój o bezpieczną przyszłość i ochronę ubezpieczeniową.  
 
       7. MIT: Jestem samotny/a i nie muszę mieć polisy na życie 
 
FAKT: Czy Twój stan ma w tym przypadku znaczenie? Jak już o tym wspominaliśmy, w przypadku np. nieszczęśliwego wypadku gdy nie będziesz mógł/a pracować, wypłata odszkodowania bardzo Ci pomoże. Pamiętaj także, że przy zakupie polisy na życie wskazujesz osobę Uposażoną (Uprawnioną) do otrzymania odszkodowania w przypadku Twojej śmierci. Nie musi być to osoba z Twojej rodziny. 
 
       8. MIT: Pracodawca zapewnia mi ubezpieczenia na życie, nie potrzebuję dodatkowego ubezpieczenia 
 
FAKT:  Masz farta, gdy Twój pracodawca gwarantuje Ci grupowe ubezpieczenia na życie. Warto jednak pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu na życie we własnym zakresie. Masz wtedy możliwość świadomego wyboru, jaki zakres ma mieć taka polisa. Wykaż się troska o przyszłość i bezpieczeństwo finansowe najbliższych.  
 
       9. MIT: Zakup ubezpieczenia na życie, to bardzo skomplikowany proces
 
FAKT:  Większość towarzystw ubezpieczeniowych stawiają na proste procedury. Ubezpieczenie na życie można wykupić już online. Poznajesz ofertę, w przypadku wątpliwości wystarczy się z nami skontaktować, podjąć decyzję i w ostatnim kroku wypełnić formularz online. Mamy dla Ciebie - proste i wygodne rozwiązanie w całości online. 
 
       10. MIT: Nie mam czasu na badania lekarskie, które muszę mieć przy zakupu ubezpieczenia na życie
 
FAKT:  W większości przypadków, nie ma takiej potrzeby. Ważną rolę odgrywa zaufanie do Klienta. 
 
Masz jeszcze jakieś wątpliwości? 
Zapraszamy do kontaktu z nami. 
 
Pamiętaj!
 
Warto kupić ubezpieczenie na życie, żeby zabezpieczyć najbliższych na wypadek śmierci lub choroby. 
 
Chcesz dowiedzieć się więcej? Wypełnij poniższy formularz, aby niezobowiązująco porozmawiać o tym, jak się zabezpieczyć finansowo przed zdarzeniami losowymi wybierając zakres ubezpieczenia adekwatny do Twoich potrzeb.

Imię
Adres e-mail
Telefon
Dodaj komentarz
Zgodnie z art. 13 i 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO Dz. Urz. UE L119/1) informujemy, że Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest KDB Sp. z o. o. ul. Rzemieślnicza 1 30 – 363 Kraków. Szczegółowa klauzula informacyjna znajduje się na stronie internetowej Administratora: https://kdbpomoc.pl/s/polityka-prywatnosci.