KDB Blog

1 lipca 2020

Wakacje w dobie koronawirusa - część 1

Kategorie: Życie i zdrowie
Wakacje w dobie koronawirusa - część 1
Z czym kojarzą nam się wakacje?

Z radością i wolnością, słońcem, morzem i górami, wyjazdami na działkę lub na wieś, wędrówkami, spotkaniami, gwarem, śmiechem, zachodami i wschodami słońca. 
 
W tym roku będą one różnić się od tego, czego do tej pory mieliśmy okazję doświadczać. Wciąż obowiązuje wiele zakazów, tak boleśnie przez nas odczuwanych.
Nie możemy się jednak poddawać i powinniśmy z ogromną determinacją w pełni wykorzystywać ten czas.

To najwspanialszy czas w ciągu roku.
Dużo wolności i szklanka wina.
Rób to co chcesz, nie przemęczaj się.
Po prostu baw się z przyjaciółmi i rodziną.
Spotkaj się ze znajomymi, lub zwyczajnie wyluzuj.
Wakacje to masa zabawy.
 
Część z Nas:
  • będzie podróżować po Polsce, upajając się jej urokami, 
  • wyjedzie za granicę, może zmieniając kierunek planowanego wcześniej wyjazdu i będzie to uzależnione od otwartych granic, 
  • pojedzie do rodziny na wieś, nad morze, itd.  
  • będą też tacy, którzy wakacje będą spędzać w domu.
 
Dla każdego tyle możliwości.
Gra w golfa, lub mecz w bilarda.
Skok do morza, lub do basenu.
Wycieczka w góry, lub nad jezioro.
Cisza w domu, lub wyjście na miasto.
Nie ma znaczenia, gdzie je spędzasz.
Twój czas jest dla ciebie.
 
Dla tych z Was, którzy pozostaną w domu mamy kilka wskazówek, jak można
wykorzystać ten czas:
  • zmiana aranżacji ulubionego pokoju, a dla odważniejszych nawet całego mieszkania - no bo kto z Nas nie lubi od czasu do czasu poczuć tej świeżości związanej ze zmianą wystroju wnętrza. A to przestawimy meble, a to pokusimy się o zmianę koloru ścian. Gdy kieszeń nam na to pozwala, to oprócz zmiany aranżacji możemy pokusić się nawet o wymianę niektórych mebli ;)
  • porządki w garderobie - raz na rok dobrze jest spojrzeć do swojej szafy, przerzucić ciuszki i te leżące w niej już od dłuższego czasu oddać innym (będzie 2 w 1 - odświeżona szafa i dobry uczynek, a przy tym dobra zabawa przy lampce wina) 
  • poznaj swoją okolicę - całą rodziną możecie wybrać się na wycieczkę i poznać miejsce, w którym mieszkacie. W pędzie codziennego dnia nie zawsze jest możliwość wygospodarowania na to czasu. I może wypad do muzeum. A po drodze można skusić się na wejście do tej malutkiej kawiarni, którą mijacie każdego dnia jadąc do pracy. Wycieczka rowerowa, a czemu nie. Można to połączyć z piknikiem na łące. 
  • sprawdź jakie niespodzianki przygotowało miasto, a może jest coś ciekawego w repertuarze pobliskiego kina. Przy pięknej pogodzie możecie wybrać się do kina pod gołym niebem.  
  • zorganizuj przyjęcie i zaproś przyjaciół (a gdy pogoda będzie piękna i masz kawałek ogródka, pokuś się o zorganizowanie grilla lub ogniska. Ach ten zapach i smak pieczonych ziemniaków. 
  • piżama party - niektórym pomysł wydawać się może szalony ;)  no bo to nie wypada. A kto powiedział, że jest to zarezerwowane tylko dla nastolatków.      
To niektóre z pomysłów, jak zagospodarować czas wakacyjny. Nasza wyobraźnia jest nieograniczona i na pewno znajdziesz sposób dla siebie.

Czasem patrzy na ciebie słońce, a czasem wita cię deszcz. 
Baw się dobrze, niezależnie od pogody!
Doceń te wszystkie godziny spędzone razem z ważnymi dla ciebie osobami.
Ubezpiecz się teraz - najlepiej jest spędzać cały ten czas z beztroskim uśmiechem na twarzy!

Decydując się na aktywny wypoczynek (bo nawet oglądanie telewizji jest formą aktywności - w końcu ktoś musi zmieniać kanały na pilocie ;) ) pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i najbliższych. W tym celu, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą ubezpieczeń na naszej stronie.
 
Wykup ubezpieczenie na życie i zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym. 
 
Podjęłaś/podjąłeś już decyzję o zakupie ubezpieczenia na życie, to wypełnij poniższy formularz, aby niezobowiązująco porozmawiać o tym, jak się zabezpieczyć finansowo przed zdarzeniami losowymi wybierając zakres ubezpieczenia adekwatny do Twoich potrzeb.

Imię
Adres e-mail
Telefon
Dodaj komentarz
Zgodnie z art. 13 i 14 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO Dz. Urz. UE L119/1) informujemy, że Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest KDB Sp. z o. o. ul. Rzemieślnicza 1 30 – 363 Kraków. Szczegółowa klauzula informacyjna znajduje się na stronie internetowej Administratora: https://kdbpomoc.pl/s/polityka-prywatnosci.