KDB Blog

Życie i zdrowie

Poczucie odpowiedzialności za bliskich
11 czerwca 2022
Co to jest odpowiedzialność?    Głównie kojarzy nam się z koniecznością lub obowiązkiem odpowiadania za swoje czyny przed kimś, wobec kogoś lub za kogoś.
Rola priorytetów w naszym życiu
30 kwietnia 2022
Czy masz nieraz takie poczucie, że czas przecieka Ci między palcami?  Zadania się piętrzą, nowe obowiązki dochodzą, lista rzeczy do zrobienia się wydłuża, a Ty czujesz, że nie ruszyłeś z miejsca.  A kiedy w końcu uda Ci się oddać ten nieszczęsny raport, nad którym siedziałeś przez ostatni tydzień, okazuje się, że w sumie to nie o te ...
Potężna moc zaufania!
26 marca 2022
  Zaufanie i komunikacja… …zaufanie a budowanie relacji…  …w końcu mądre zaufanie.     Zaufaj mi - jak to łatwo powiedzieć…   A jak faktycznie można zdobyć zaufanie? Jak o nie zadbać i je pielęgnować? W końcu, czy zaufanie jest walutą przyszłości?
Wartości - pomagają, czy utrudniają w życiowej drodze?
4 marca 2022
Czym są wartości i dlaczego są tak ważne w naszym życiu?    Idąc za definicją wartości zaczerpniętą z encyklopedii zarządzania: “Wartość to jedna z podstawowych kategorii aksjologii (nauki o wartościach), która określa wszystko, co jest pożądane, godne i cenne dla jednostki; to, co stanowi cel dążeń ludzkich. ... Samo słowo "wartość” występuje w literaturze pod innymi pojęciami, np.: postawa, ...
Ubezpieczenie na życie - potrzeba, czy może zbędny luksus?
4 lutego 2022
Zacznijmy od rozwinięcia tych definicji…   Co to jest POTRZEBA?    Potrzeba* - to biologiczny lub psychiczny stan człowieka, który w bezpośredni sposób wpływa na procesy motywacyjne, ukierunkowujące jego zachowania na określony cel, którym jest zaspokojenie tej potrzeby. Procesy motywacyjna wynikają z napięcia związanego najczęściej z brakiem czegoś (jedzenia, picia, itp.). Człowiek ocenia ten stan napięcia negatywnie ...
Moda na postanowienia noworoczne - czy jest w tym coś wartościowego?
29 grudnia 2021
Cele noworoczne, czy może postanowienia noworoczne?  Końcówka grudnia i początek stycznia to czas, gdy jesteśmy zasypywani z różnych stron tekstami o celach i postanowieniach noworocznych.
Ekologiczne święta - zostań eko przykładem.
8 grudnia 2021
Już za niecały miesiąc święta. W domu zapachnie choinką i otuli nas magia świąt. Zanim jednak to nastąpi, rozpocznie się zakupowe szaleństwo.    Tym razem idziemy w ekologiczną stronę świąt.  Zostań eko przykładem!  
Jak zadbać o siebie zimą?
9 listopada 2021
Jesień serwuje nam ostatnie ciepłe dni, ciesząc przy tym piękną kolorystyką.  Już teraz warto jednak pomyśleć o szybko nadchodzącej zimie.    Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, jak sobie z nią poradzić i emanować dobrą energią także w te zimowe dni.
Uszczerbek na zdrowiu a odszkodowanie
1 października 2021
Uszczerbek na zdrowiu może być wynikiem wypadku. Stwierdzenie uszczerbku na zdrowiu jest podstawą do uzyskania odszkodowania.   Czym dokładnie jest uszczerbek na zdrowiu?    Przez lekki uszczerbek na zdrowiu rozumie się naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający nie dłużej niż 7 dni.  
Ubezpieczenie na życie - fakty i mity
4 sierpnia 2021
Jak to w życiu bywa, tak i w tematyce ubezpieczeń na życie można napotkać wiele mitów. Niektóre z nich utrudniają nam podjęcie decyzji o zakupie polisy.    Czas zatem, aby rozprawić się z najpopularniejszymi z nich.
Czy można przekonać Polaków do ubezpieczenia swojego życia?
6 lipca 2021
A może pytanie powinno brzmieć: Jak przekonać Polaków do ubezpieczenia swojego życia?    Jest kilka powodów, które wciąż stoją temu na przeszkodzie.  Lata praktyki udowodniły nam, że najważniejsze z nich to: wciąż niski poziom edukacji  słaba wiedza o indywidualnych potrzebach osoby chcącej się ubezpieczyć nieuświadomiona potrzeba ubezpieczenia swojego życia  brak świadomości, że w trudnych sytuacjach jest to realna pomoc dla ...
Co musisz wiedzieć przed zakupem ubezpieczenia na życie?
9 czerwca 2021
Z jednej strony pytanie wydaje się całkiem proste. Często słyszymy, że wystarczy wiedzieć: Co zawiera ubezpieczenie Jaka jest wysokość sumy ubezpieczenia   Jaka jest miesięczna wysokość składki Na jaki okres jest zawarte ubezpieczenie.
Przezorny zawsze ubezpieczony?
2 maja 2021
Z zasady i dla poczucia własnego bezpieczeństwa finansowego, tak właśnie powinno być.
To działa!
31 marca 2021
Podejmujesz decyzję o zakupie ubezpieczenia na życie i często zadajesz sobie pytanie: Czy to Towarzystwo, aby na pewno wypłaca świadczenia?
Sposób Babilończyków na oszczędzanie i bezpieczne pomnażanie
4 marca 2021
Zastanawiasz się, co oszczędzanie ma wspólnego z ubezpieczeniem?    Odpowiemy już niebawem, a teraz czas na cenne rady od najbogatszego człowieka w Babilonie.  Są one idealne dla osób, chcących rozpocząć oszczędzanie i inwestowanie.   Zawierają w sobie mądrość życiową i finansową.
5 najczęściej zadawanych pytań o ubezpieczenie na życie
28 stycznia 2021
Dziś postanowiliśmy rozprawić się z 5-cioma najczęściej zadawanymi pytaniami w zakresie ubezpieczeń na życie.    A więc zaczynamy ;) 
Jak przygotować się do świąt i nie rozbić przy tym domowego “banku”?
23 grudnia 2020
Okres gorączkowych przedświątecznych zakupów dopadł nas i w tym roku. Fakt, nie jest to nic zaskakującego. Każdego roku jest tak samo. Grudzień zawsze jest wyjątkowym miesiącem pod względem wysokości ponoszonych wydatków. Maraton zakupowy zaczyna się od Mikołajek, potem nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia i depczący mu po piętach Sylwester idący ramię w ramię ...
7 kroków do wyboru grupowego ubezpieczenia na życie
3 grudnia 2020
Życie coraz bardziej przenosi się do świata wirtualnego.  Firmy ubezpieczeniowe szybko zareagowały na panujący trend i oferują możliwość zakupu ubezpieczenia na życie zdalnie. Na stronach internetowych każdego towarzystwa znajdują się potrzebne informacje o produktach.
Ubezpieczenie indywidualne a grupowe - które wybrać?
6 października 2020
Dziś stawiamy przed sobą bardzo ważne zagadnienie. Uważamy, że edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna.    Jaka jest różnica pomiędzy tymi ubezpieczeniami?   Zacznijmy od początku. Czym jest Ubezpieczenie na życie?  Jest to rodzaj ubezpieczenia, którego przedmiotem jest życie ubezpieczonego.  Śmierć osoby ubezpieczonej powoduje obowiązek wypłaty świadczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe na rzecz uposażonych. Ubezpieczenie to można ...
Ubezpieczenie na życie - w jakich przypadkach warto je mieć?
14 września 2020
Rodzaje ubezpieczeń na życie Biorąc pod uwagę złożoność i różnorodność tego produktu, myśląc o polisie na życie, każdy z nas może mieć co innego na myśli. Często boimy się decyzji o jej zakupie. Prawdą jest, że nie lada wyczynem jest przebrnięcie przez zapisy umowy i OWU (Ogólne warunki ubezpieczenia). Jednak zapoznanie się z warunkami jest bardzo ważnym ...