KDB Blog

Życie i zdrowie

Moda na postanowienia noworoczne - czy jest w tym coś wartościowego?
29 grudnia 2021
Cele noworoczne, czy może postanowienia noworoczne?  Końcówka grudnia i początek stycznia to czas, gdy jesteśmy zasypywani z różnych stron tekstami o celach i postanowieniach noworocznych.
Ekologiczne święta - zostań eko przykładem.
8 grudnia 2021
Już za niecały miesiąc święta. W domu zapachnie choinką i otuli nas magia świąt. Zanim jednak to nastąpi, rozpocznie się zakupowe szaleństwo.    Tym razem idziemy w ekologiczną stronę świąt.  Zostań eko przykładem!  
Jak zadbać o siebie zimą?
9 listopada 2021
Jesień serwuje nam ostatnie ciepłe dni, ciesząc przy tym piękną kolorystyką.  Już teraz warto jednak pomyśleć o szybko nadchodzącej zimie.    Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, jak sobie z nią poradzić i emanować dobrą energią także w te zimowe dni.
Uszczerbek na zdrowiu a odszkodowanie
1 października 2021
Uszczerbek na zdrowiu może być wynikiem wypadku. Stwierdzenie uszczerbku na zdrowiu jest podstawą do uzyskania odszkodowania.   Czym dokładnie jest uszczerbek na zdrowiu?    Przez lekki uszczerbek na zdrowiu rozumie się naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, trwający nie dłużej niż 7 dni.  
Ubezpieczenie na życie - fakty i mity
4 sierpnia 2021
Jak to w życiu bywa, tak i w tematyce ubezpieczeń na życie można napotkać wiele mitów. Niektóre z nich utrudniają nam podjęcie decyzji o zakupie polisy.    Czas zatem, aby rozprawić się z najpopularniejszymi z nich.
Czy można przekonać Polaków do ubezpieczenia swojego życia?
6 lipca 2021
A może pytanie powinno brzmieć: Jak przekonać Polaków do ubezpieczenia swojego życia?    Jest kilka powodów, które wciąż stoją temu na przeszkodzie.  Lata praktyki udowodniły nam, że najważniejsze z nich to: wciąż niski poziom edukacji  słaba wiedza o indywidualnych potrzebach osoby chcącej się ubezpieczyć nieuświadomiona potrzeba ubezpieczenia swojego życia  brak świadomości, że w trudnych sytuacjach jest to realna pomoc dla ...
Co musisz wiedzieć przed zakupem ubezpieczenia na życie?
9 czerwca 2021
Z jednej strony pytanie wydaje się całkiem proste. Często słyszymy, że wystarczy wiedzieć: Co zawiera ubezpieczenie Jaka jest wysokość sumy ubezpieczenia   Jaka jest miesięczna wysokość składki Na jaki okres jest zawarte ubezpieczenie.
Przezorny zawsze ubezpieczony?
2 maja 2021
Z zasady i dla poczucia własnego bezpieczeństwa finansowego, tak właśnie powinno być.
To działa!
31 marca 2021
Podejmujesz decyzję o zakupie ubezpieczenia na życie i często zadajesz sobie pytanie: Czy to Towarzystwo, aby na pewno wypłaca świadczenia?
Sposób Babilończyków na oszczędzanie i bezpieczne pomnażanie
4 marca 2021
Zastanawiasz się, co oszczędzanie ma wspólnego z ubezpieczeniem?    Odpowiemy już niebawem, a teraz czas na cenne rady od najbogatszego człowieka w Babilonie.  Są one idealne dla osób, chcących rozpocząć oszczędzanie i inwestowanie.   Zawierają w sobie mądrość życiową i finansową.
5 najczęściej zadawanych pytań o ubezpieczenie na życie
28 stycznia 2021
Dziś postanowiliśmy rozprawić się z 5-cioma najczęściej zadawanymi pytaniami w zakresie ubezpieczeń na życie.    A więc zaczynamy ;) 
Jak przygotować się do świąt i nie rozbić przy tym domowego “banku”?
23 grudnia 2020
Okres gorączkowych przedświątecznych zakupów dopadł nas i w tym roku. Fakt, nie jest to nic zaskakującego. Każdego roku jest tak samo. Grudzień zawsze jest wyjątkowym miesiącem pod względem wysokości ponoszonych wydatków. Maraton zakupowy zaczyna się od Mikołajek, potem nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia i depczący mu po piętach Sylwester idący ramię w ramię ...
7 kroków do wyboru grupowego ubezpieczenia na życie
3 grudnia 2020
Życie coraz bardziej przenosi się do świata wirtualnego.  Firmy ubezpieczeniowe szybko zareagowały na panujący trend i oferują możliwość zakupu ubezpieczenia na życie zdalnie. Na stronach internetowych każdego towarzystwa znajdują się potrzebne informacje o produktach.
Ubezpieczenie indywidualne a grupowe - które wybrać?
6 października 2020
Dziś stawiamy przed sobą bardzo ważne zagadnienie. Uważamy, że edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna.    Jaka jest różnica pomiędzy tymi ubezpieczeniami?   Zacznijmy od początku. Czym jest Ubezpieczenie na życie?  Jest to rodzaj ubezpieczenia, którego przedmiotem jest życie ubezpieczonego.  Śmierć osoby ubezpieczonej powoduje obowiązek wypłaty świadczenia przez towarzystwo ubezpieczeniowe na rzecz uposażonych. Ubezpieczenie to można ...
Ubezpieczenie na życie - w jakich przypadkach warto je mieć?
14 września 2020
Rodzaje ubezpieczeń na życie Biorąc pod uwagę złożoność i różnorodność tego produktu, myśląc o polisie na życie, każdy z nas może mieć co innego na myśli. Często boimy się decyzji o jej zakupie. Prawdą jest, że nie lada wyczynem jest przebrnięcie przez zapisy umowy i OWU (Ogólne warunki ubezpieczenia). Jednak zapoznanie się z warunkami jest bardzo ważnym ...
Wakacje w dobie koronawirusa - część 2
6 sierpnia 2020
Z czym kojarzą nam się tegoroczne wakacje?   Z podglądaniem świata zza maseczki ;)  Po jednej stronie mamy wolność i odkrytą twarz podczas spacerów, przemieszczaniu się po ulicach miasta, a z drugiej mijania ludzi z zakrytymi twarzami w miejscach publicznych, środkach komunikacji publicznej.   
Wakacje w dobie koronawirusa - część 1
1 lipca 2020
Z czym kojarzą nam się wakacje? Z radością i wolnością, słońcem, morzem i górami, wyjazdami na działkę lub na wieś, wędrówkami, spotkaniami, gwarem, śmiechem, zachodami i wschodami słońca. W tym roku będą one różnić się od tego, czego do tej pory mieliśmy okazję doświadczać. Wciąż obowiązuje wiele zakazów, tak boleśnie przez nas odczuwanych.  
Rodzina gotowa, START!
5 czerwca 2020
Za oknem coraz ładniejsza pogoda. W powietrzu czujemy już lato. Kolejne obostrzenia, zakazy, nakazy i zalecenia odchodzą w zapomnienie. Możemy korzystać z parku, robić wycieczki do lasu a niedługo zostaną otwarte baseny. Maseczki nie będą już nam przeszkadzać na świeżym powietrzu.
Jak żyć w cieniu koronawirusa?
27 kwietnia 2020
To pytanie zadajemy sobie każdego dnia.   Dbać o siebie i o swoich najbliższych. Ubezpieczyć się dla siebie i swoich najbliższych. Docenić, to jaką wartość ma życie.
Nasz największy skarb - bezpieczeństwo
2 kwietnia 2020
W obecnych czasach coraz bardziej jest dla mnie oczywiste, że muszę zadbać o siebie i swoich najbliższych. Dlaczego? Jak zrobić to skutecznie? Czy jest taka możliwość? Gdzie jej szukać?